Úspěšná hra, která měla premiéru loni, přistupuje k tématu s humorným nadhledem, ale také s filozofickou hloubkou. Co se týče první charakteristiky, tak by se dalo říct, že takové množství kvalitního černého humoru je na pódiích českých divadel výjimečné.

„Podivná společnost se schází v hotelové lobby. Herec, který se do úmoru snaží naučit krkolomný text, elegantní dáma s tajemstvím v tašce, podivný chlap, jemuž se všichni vysmívají. Ti všichni nemají zdánlivě nic společného, čas se pomalu vleče nebo už stojí, hovory se vedou, nikdo neodchází, ale čas od času se někdo náhle loučí se životem.

Hranice mezi životem a smrtí se stírají a otázky „Co bude k večeři?" a „Jak zemřu?" se stávají stejně důležitými," seznamuje s dějem anotace hry.

Pokud patříte mezi ty, které unavuje klasické pojetí her a nebráníte se experimentu, Požitkáři by vám mohli vyhovovat. „Výjimečný autorský tandem , který tvoří režisér Jan Mikulášek a dramaturgyně Dora Viceníková, se s úspěchem v Opavě na opavských festivalech představí již počtvrté.

Předtím zde prezentovali Korespondenci V+ W, Europeanu a Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. Divadlo Na Zábradlí patří mezi nejlepší divadla hodnocená jak kritikou, tak náročnými diváky," zve na představení dramaturg festivalu Další břehy Petr Rotrekl.

Představení se uskuteční 5. dubna ve Slezském divadle. Vstupenky je možné koupit v předprodeji za 190 korun, na místě pak budou o 40 korun dražší.

Požitkáři, hraje Divadlo Na zábradlí
Režie: Jan Mikulášek, dramaturgie: Dora Viceníková, scéna a kostýmy: Marek Cpin
Účinkují: Miloslav König, Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Anežka Kubátová, Leoš Noha, Honza Hájek, Miloslav König, Petr Jeništa, Jakub Žáček