Diváci, kteří sem zavítají, se mohou 28. srpna v 19 hodin těšit na populární herce pražského Divadla na Vinohradech, mezi něž například patří Václav Vydra, kterého jste měli možnost vidět v seriálu Bylo nás pět, české komedii Kameňák a v mnoho dalších filmových perlách, nebo jeho manželka Jana Boušková, kterou jste mohli zhlédnout v divadelním díle Rok na vsi nebo ve filmu Strach má velké oči.

Další české celebrity, které se představí, jsou například Jan Čenský, Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Lenka Skopalová, Simona Postlerová nebo Eva Režnarová. Zkrátka o známé osobnosti určitě nebude nouze a o kvalitní divadelní zážitek taktéž.

A co se bude hrát? Tentokrát si pro vás hradecký zámek připravil populární komedii nejžádanějšího francouzského autora Erica Assouse Příbuzné si nevybíráme. Jedná se o úžasné dílo, které je tvořené lidmi a ne okolím.

Jak už název komedie naznačuje, řeší se zde rodinné vztahy. Hra má tři tematické vrstvy vztah mezi manželi, vztah mezi příbuznými a porovnání světa žen se světem mužů. Tato divadelní perlička je rozdělena na dvě dějství. V první části se tři bratři se svými manželkami schází u večeře, která se po příchodu sekretářky Natálie mění v nebezpečnou hru s ohněm. Vzniká panika a kvůli nepřirozeným reakcím mužů si manželky pokládají otázku: Čí je to milenka? Ve druhé části se potom zápletka rozmotává a lidé ukazují svou pravou tvář.

Nechte si překvapit, jak to všechno dopadne. Sám autor prozrazuje, že v podobných rodinných situacích se muži chovají zbaběle a ženy nemilosrdně.

Anastasyia Zhur