Na příkladu psychedelických plakátů ze San Francisca, československých bigbeatových plakátů, obalů gramofonových desek, časopisů a knih představuje fenomén světové alternativní hudební scény šedesátých let. Je to výstava o moci mladých, nezávisle se cítících lidí, kteří svým nekompromisním přístupem chtěli v letech 1962 až 1972 změnit společenskou a do jisté míry i politickou situaci světa.

Zatímco na západě splynul pohled na společnost s takzvanou levicovou, respektive alternativní politickou scénou, byl stejný vývoj na východě zahnaný do ilegality. Z toho vznikla v druhé polovině sedmdesátých let undergroundová a disidentská scéna. Kurátorem výstavy je Zdenek Primus a vernisáž se uskuteční v úterý 6. května od 17 hodin.

Veřejnost si expozici může prohlédnout do 6. července. Komentované prohlídky s autorem výstavy se uskuteční v úterý 13. května od 18 hodin, ve čtvrtek 29. května rovněž od 18 hodin a v pátek 20. června od 19 a 21 hodin.

Doprovodný program tvoří filmové čtvrtky v Klubu Art. Snímek Perný den bude uvedený 15. května od 18 hodin a Let it be uvidí zájemci od 20 hodin. The Stones in the Park bude připravený na 25. května od 18 hodin a The Rolling Stones Rock and Roll Circus potěší zájemce od 19.15 hodin.

Film Absolvent bude promítnutý 29. května od 20 hodin, Jesus Christ Superstar si najde diváky 5. června od 18 hodin a Festival Express se na stříbrném plátně objeví ve 20 hodin. Snímek Newport festival diváci zhlédnou 12. června od 18 hodin a Message to Love: The Isle of Wight Festival začíná ve 20 hodin.

Film Zvětšenina bude promítnut 19. června od 18 hodin a Pat Garret and Billy the Kid začíná ve 20.15 hodin. Filmové čtvrtky uzavře 26. června v 18 hodin snímek Woodstock.