Do hlavní role Patrik Hartl tentokrát obsadil svou oblíbenou herečku Evu Holubovou. Ta vlastně vypráví příběh fiktivní herečky Vendulky Vaníčkové, jež po pětatřiceti letech u oblastního divadla zazáří v televizním seriálu. Vendulka vzpomíná na jeden z nejšílenějších týdnů jejího života.

Když Patrik Hartl Hvězdu vytvářel, přiřadil hlavní postavě některé z vlastností jeho matky a sestry. Vendulka je temperamentní, bojovná, a třebaže to v životě neměla lehké, popere se se vším. Na první pohled je komedie pro Evu Holubovou doslova šitá na míru. Ani s ní se totiž osud nemazlil. Dlouhá léta totiž musela bojovat s depresemi a měla sklony k alkoholismu, což dokonale zdokumentovala její zpověď v pořadu České televize 13. komnata.

Naše redakce ve spolupráci s Agenturou Židek vypisuje speciální soutěž o šestici lístků na úterní vystoupení. Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku: Jak se jmenoval film, v němž si Eva Holubová zahrála postavu vychovatelky v ústavu pro mentálně choré?, můžete se na Hvězdu podívat zcela zdarma.

Odpovědi i se svým telefonním číslem zasílejte na e-mail: petr.dusek@denik.cz. Uzávěrka soutěže je stanovena na neděli 21. dubna. Celkem se budou losovat tři šťastlivci. Každý z nich obdrží dvě vstupenky na vystoupení.