Umělecká dráha této originální zpěvačky začala v roce 1993, kdy ji na ulici hlavního města objevila Zuzana Navarová. O tři dny později už koncertovala v pražské Lucerně, o pár týdnů později pak triumfovala jako předskokanka slavné americké písničkářky Susanne Vega. O šest let později měla stejnou čest i při vystoupení Mikea Oldfielda.

Za svou kariéru vydala Radůza už několik úspěšných sólových alb, nejednou také získala ocenění zlatý Anděl a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky originálním písním, čerpajícím z lidové muziky, je oblíbená také v zahraničí, například v Polsku nebo ve Francii.

Sama se také dokáže doprovodit na několik hudebních nástrojů. V Opavě je zpěvačka pravidelným hostem, tentokrát se svou kapelou představí publiku nové album s názvem Marathon – příběh běžce.

Opavský a Hlučínský Deník vyhlašuje soutěž o čtyři lístky na koncert zpěvačky Radůzy. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která zní: Ve kterém městě se zpěvačka narodila?

Své odpovědi, včetně jména, příjmení a telefonního čísla zasílejte do úterý 8. března na emailovou adresu veronika.bernardova@denik.cz.