„Energie a vynalézavost zajistila kapele fanoušky od Melbourne po Memphis, od Tokia po Toulouse. Každý koncert skupina bere nejen jako výzvu, jak roztančit a pobavit publikum, ale také jako cestu, jak zachovat skutečnou identitu a feeling cikánské muziky, který členům Fanfare Ciocarlia předali jejich otcové a dědové,“ řekl producent projektu Michael Tardík.

Dalšími taháky festivalu jsou zpěvačka Aneta Langerová a zpěvák Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, hudební skupina Tata Bojs nebo německo-americká skupina N.O.H.A. Návštěvníci letos budou moci ochutnat netradiční kuchyni díky rozšíření festivalu o akci s názvem Mňam Štěrkovna. V jeho sortimentu se objeví například pražení brouci nebo speciality argentinské kuchyně.

..více informací na www.sterkovnamusic.com..

Během festivalu mohou návštěvníci použít poeziomat

Juke box na básně bude součástí poetické scény hlučínského festivalu Štěrkovna Open Music.

„Poeziomat má v repertoáru zhruba dvacet děl současných regionálních autorů, kteří si je sami načetli. Jejich výběr měli na starosti dramaturgové a básníci Jan Kunze a Dan Jedlička,“ prozradila ředitelka spolku Piana na ulici Michaela Hečková.

Podle místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové se po skončení festivalu poeziomat na měsíc přestěhuje k hlučínskému zámku.

Dominika Sladká