Soutěž s názvem Vyhraj premiéru byla určena všem mimopražským biografům s výjimkou multikin. Ze slavnostní předpremiéry, která proběhne 10. března, se může těšit havířovské Centrum. Obdrželo o 434 hlasů více než druhá brněnská Scala. Orion s 1236 hlasy obsadil třetí příčku.

Nový snímek režiséra Přibáně navazuje na úspěch svého předchůdce Trabantem až na konec světa. Tentokrát se jeho hlavní hrdinové vydali ve svých žlutých vozech z Austrálie do Bangkoku.

„Z výsledků máme samozřejmě radost. A to hlavně z toho důvodu, že jsme dostali nejvíce hlasů v přepočtu na obyvatele. Nacházíme se přece jen v menším městě, těžko můžeme konkurovat Havířovu nebo Brnu, navíc promítáme především v pátky a o víkendech," popisoval hlavní promítač hradeckého kina Richard Vacula.

Vedení Orionu za vítězství v kategorii a třetím místě celkového pořadí získalo také některé ceny. Tou hlavní je sleva dvaceti procent z půjčovného prvních tří projekcí filmu Trabantem až do posledního dechu, sada DVD Aerofilms a také pět plakátů podepsaných Danem Přibáněm. Nový snímek by se v Hradci nad Moravicí měl promítat v pátek 18. března. Začátek je naplánován na 18. hodinu.

Pokud se povede sál vyprodat, uskuteční se od 20 hodin druhé promítání. Podle Richarda Vaculy je s ohledem na velký zájem o film opakování velmi reálné. Kino navíc návštěvníky láká na zlevněné lístky, jejichž cenu mohlo díky úspěchu v soutěži upravit. Jedna vstupenka vyjde na 64 korun.

„Zvolili jsme to trochu symbolicky, protože první Trabant 601 sjel z výrobní linky právě v roce 1964," usmíval se hlavní promítač hradeckého Orionu a na závěr ještě dodal: „Pro návštěvníky jsme připravili jedno překvapení. Před promítáním do Hradce dojedou slezští trabantisté z Ostravy a také nadšenci z Mokrých Lazců. Půjde o takový sraz trabantů. Zájemci v těchto vozidlech budou mít možnost absolvovat také okružní jízdu."