Punkrocková kapela zakázanÝovoce působí na české hudební scéně již od roku 2005 a za tu dobu si na konto připsali tři alba, a hlavně téměř čtyři sta odehraných koncertů. V rámci turné k jejich poslednímu albu, Život se tě neptá zavítá tato partička i do Opavy. Music Bar Jam tak v sobotu 13. října zažije další našlapanou show!

Členové uskupení zakázanÝovoce za sebou mají léto plné festivalů a koncertů, bohužel jich však bylo chvílemi až moc. „Většinou jsme na jednom festivalu nemohli zůstat, protože jsme hned pokračovali na další, kde už jsme byli unaveni. Takže nejvíc jsem si osobně užil ty, kde bylo hezky a nepospíchali jsme hned jinam," vysvětluje kytarista kapely přezdívaný Mejdlo.

Většinu festivalů, na kterých seskupení zakázanÝovoce vystupovalo, bohužel doprovázel déšť a nepříznivé počasí. Na bouřky nejhůře doplatil rozhodně festival Rock for People v Hradci Králové, kde byli organizátoři dokonce nuceni zrušit vystoupení některých hlavních hvězd.

Kapela zakázanÝovoce zde taktéž hrála a odvezla si odsud skvělé zážitky. „Jako jeden z hodně mála lidí jsem viděl Faith No More na pódiu, když jsem díky VIP pásce mohl do areálu dopoledne při zvukové zkoušce. Jejich koncert později zrušili," vzpomíná Mejdlo.

Čtyři sta koncertů je docela dost…

Za dobu své existence stihla skupina zakázanÝovoce samozřejmě objet celou republiku, ale také vystoupit v Berlíně a mnohokrát i na Slovensku. Vzpomínkami na Opavu si však kytarista Mejdlo není tak úplně jistý. „Vzpomínky se rozplynuly nad ránem. Kdysi jsem si pamatoval každý koncert, kde byl a co jsme tam zažili. Teď mi dá práci si spojit nějaký název s tím zážitkem, ono těch čtyři sta koncertů je už fakt docela dost."

Své doposud poslední album Život se tě neptá vydali v únoru roku 2012. Turné k této desce však probíhá doposud. Prozatím bylo úspěšné, ale místy bohužel trochu nevyzpytatelné. „Turné probíhalo zatím fakt perfektně! Někdy se ale najde menší zádrhel. Jako minule, když se sešel výpadek proudu, Francova prasklá blána v bubnu a špatný zvuk, což ti na psychice nepřidá," sděluje Mejdlo.

Jarní část této koncertní šňůry odehráli zakázanÝovoce společně s punk-rockovou bandou Totální nasazení. Celá tour vyvrcholí 12. prosince v pražském klubu Rock Café, kde vystoupí i kapela Zoči Voči.

Název nové desky už je na světě!

Na opavském koncertě lidé určitě uslyší většinu skladeb z předešlých tří alb. Pravděpodobně se ale budou moci těšit i na doposud nevydané věci! O nové desce existují prozatím však jen domněnky a nápady.

„Probíhá kecání o tom, že jednou začneme natáčet. Ale už máme vymyšlený název desky. Samozřejmě přísně tajný," vtipkuje kytarista Mejdlo, který zároveň shrnul i plány kapely do budoucna: „Chceme hrát koncerty, sbírat nové fanoušky, vydávat desky, točit klipy, dělat rozhovory, podepisovat se na dívčí těla a tak podobně."

Vojtěch Tkáč