Svou novou knihu Opravář osudů uvede populární americký spisovatel Robert Fulghum v Bolaticích i v Háji ve Slezsku.

V neděli 8. října v pět hodin odpoledne navštíví bolatické kino a o dvě hodiny později představí čtenářům svůj román v Mlýně vodníka Slámy v Háji ve Slezsku. Spisovatele na Opavsko pozval herec Lukáš Hejlík, který se s projektem Listování snaží prostřednictvím scénického čtení představovat nové a zajímavé knihy.

V Bolaticích i v Háji ve Slezsku se bude scénický číst Fulghumova kniha „Co jsem to proboha udělal?“. Je složená z těch nejzajímavějších zamyšlení a postřehů o věcech, které autora dennodenně potkávají a s nimiž se čtenářům svěřuje na své webové stránce.

„Po představení na motivy knihy Co jsem to proboha udělal? v podání Věry Hollé a Alana Novotného bude beseda s Robertem Fulghumem. Návštěvníci si budou moct nechat podepsat jeho knihy, které bude na místě možné zakoupit,“ uvedla manažerka Mlýnu vodníka Slámy Vendula Pospiechová.

Na návštěvu amerického spisovatele se velmi těší. „Bude nám ctí přivítat ho v našem areálu,“ dodala manažerka. Zájem o vstupenky na představení je podle ní mnohem vyšší než u ostatních kulturních akcí podobného charakteru.

Scénické čtení není v areálu mlýna žádnou novinkou. „Listování jsme ve mlýně měli již na jaře letošního roku, kdy Lukáš Hejlík společně s Věrou Hollou bavili publikum Fotbalovými deníky od Jiřího Hájíčka,“ sdělila Vendula Pospiechová a doplnila, že návštěvou Roberta Fulghuma kulturní podzim ve mlýně teprve začíná, na konci října tam totiž s autorským čtením zavítá i Michal Viewegh.

S Lukášem Hejlíkem pravidelně spolupracuje i bolatická knihovna, v níž se americký spisovatel také představí. Podle vedoucí knihovny Jany Štěpáníkové je zájem o událost obrovský.

„Jméno Robert Fulghum je v literárním světě pojmem. Velmi mě potěšilo, když nám byla nabídnuta možnost setkání s tímto spisovatelem. Od začátku jsme očekávali, že zájem o tuto jedinečnou příležitost bude velký. A mohu říct, že jsme se nemýlili,“ řekla Jana Štěpáníková.

Dominika Sladká