Posledního jmenovaného budete nejspíš znát jako hrajícího manažera pingpongového oddílu Robot Mokré Lazce. Pravda ovšem je, že Ondřej Buba se muzice věnuje už dlouhá léta. Na klavír hrál už na základní umělecké škole.

„Na střední škole jsem potom přestal hrát. Zlom přišel až ve třetím ročníku na výšce. Udělal jsem státnice, skončila sezona a já měl před sebou volné prázdniny. Začal jsem znovu hrát," vysvětloval právě Ondřej Buba. Osudové pozvání přišlo na řadu na konci minulého roku. Jeho kamarád z Mokrých Lazců Ondřej Pika mu navrhl, jestli by nechtěl zkusit štěstí ve skupině The Places a on na jeho nabídku kývl.

„Myslím si, že jsem se stačil s kapelou sžít. V takové partě výborných lidí to ani jinak nešlo. Sedíme si ve spoustě věcí a hlavně v hudbě, která je pro nás inspirací. Všichni posloucháme třeba Coldplay nebo U2, což jsou pro nás zásadní skupiny," posunul se dále nejnovější člen The Places.

Předčili je havířovští Ajdontker

Kapela Ondřeje Buby před nedávnem prošla těžkou zkouškou. V Ostravě absolvovala University band contest, který pořádá Stavovská unie. Jedná se o soutěž, kterou by chtěla vyhrát snad každá mladá a talentovaná hudební skupina nejen z Moravskoslezského kraje. Cena pro vítěze je totiž lákavá. Během ostravského Majálesu získá místo na hlavní stagi.

„Akce se konala v klubu Barrák. Měli jsme trochu smůlu v tom ohledu, že jsme vystupovali po havířovské kapele Ajdontker, jež publikum doslova nažhavila. Byli skutečně dobří," popisoval klávesista The Places a ještě přidal několik dalších postřehů: „Objevit se na pódiu po takovém vystoupení je velice těžké. Každopádně si myslím, že jsme zahráli dobře. Porota jako vítěze vcelku pochopitelně vyhlásila Ajdontker. Zároveň se však udělovala divoká karta, kterou jsme obdrželi právě my.

Nakonec si na Majálesu v Ostravě zahrajeme. Akorát to bude na studentské stagi." The Places se na pódiu objeví ve středu od 14.50 hodin.

Chlupy v zipu

Ostravsko-lazecké uskupení stojí na několika talentovaných hudebnících. Duší kapely je rozhodně Martin Hampel a také frontmanka a zpěvačka v jedné osobě Eva Konečná. „Martin se skutečně stará o všechno. Píše texty a také skládá hudbu. Bez něho by skupina nebyla tam, kde je," pochvaloval si svého kolegu Ondřej Buba.

Hrající manažer Robotu Mokré Lazce už má za sebou působení v jedné místní kapele. „Je to skutečně tak. Působil jsem ještě s dalšími kluky v mokrolazecké skupině s názvem Chlupy v zipu. Podle mého už samotný název svědčí o tom, že jde tak trochu o recesi," usmíval se klávesista The Places a jedním dechem dodal: „Tohle hudební uskupení stále funguje. Dáme se vždycky dohromady při různých obecních slavnostech. Hlavním cílem je pobavit lidi."

Petr Dušek