„Ačkoliv z názvu dožínky můžeme cítit tradici, sounáležitost s vesnicí, oslavy úrody a úspěchů, tak se nejedná o folklorní záležitost. Název je převzat z minulosti. Dožínky děláme po svém a program sestavujeme tak, aby oslovil co nejvíce lidí z vesnice i okolí,“ přiblížila akci pro začátek Miroslava Rychtářová, místostarostka Kyjovic.

Připravena bude také výstava zemědělských strojů a traktorů. „Program bude zahájen ve čtrnácz hodin v nádherném prostředí zámeckého parku,“ uvedla Rychtářová. Na děti čeká Prázdninová show s Hopsalínem.

V programu vystoupí Martha a Tena Elefteriadu, swingový orchestr J. Černého z Polanky, Jiří Schelinger revival, taneční skupina Korálek a hudební skupina Four Angeles. Od jednadvaceti hodin se koná v rámci akce Dožínková diskotéka.

„Pro děti je připraveno Pohádkové kreslení na malířských stojanech o ceny, které organizuje místní pobočka základní umělecké školy,“ poznamenala Rychtářová. Pro pobavení všech chystají organizátoři Obecní turnaj v „živém“ Člověče, nezlob se.

„O bohaté občerstvení se postarají místní hasiči, hokejisté, sokoli, fotbalisté a sdružení Korálek,“ uzavřela místostarostka.

(ans)