Není se čemu divit. Vždyť v ústředních rolích tohoto rozverného kusu z dílny autora Johna Patricka září (ne)malé souhvězdí českého hereckého nebe. Obecenstvo v Opavě se v Manželovi pro Opalu dočká hereckého koncertu v podání takových mistrů řemesla jako jsou Lubomír Lipský, Naďa Konvalinková, Květa Fialová, Blanka Lormanová nebo Čestmír Gebouský v alternaci Davida Vejražky.

Manžel pro Opalu je milá a optimistická komedie vyprávějící příběh o dobrých duších a špatných strašidlech, které svedl dohromady jeden inzerát. Dobrosrdečná Opala hledá manžela. Nikoliv však pro sebe, jak by se dalo předpokládat, ale pro svou přítelkyni Růženku. Odepíše tedy na již zmíněný, velmi přitažlivý inzerát, a ženich se skutečně dostaví.

Pětadevadesátiletý bývalý kapitán Money, který utekl z domova pro přestárlé. Opala mu poskytne přístřeší a pomůže vypálit rybník chamtivým příbuzným. Ona sama je plná nezdolného optimismu, překypující láskou k lidem, a hlavně snahy činit je všechny šťastnými.

Celý příběh je vlastně poselstvím myšlenky, že nikoliv peníze, ale víra v dobré vlastnosti člověka proměňovaná ve skutky dělá každého z nás nejšťastnějším. Nikdo nemůže být přece tak zlý, aby se nedal napravit. Režie tohoto veselého dílka se ujal známý a všestranný umělec Jiří Pecha.

Divákům ho přináší umělecká agentura Žídek a agentura Harlekýn. Opavské představení Manžela pro Opalu s jedinečným hereckým obsazením se v kině Mír uskuteční 26. ledna od 19 hodin.