Pro ty větší je připravena hra na konci měsíce Nebe? Pohádka o kominickém řemesle a o měsíci září je na programu již tuto neděli od desíti hodin. Ve čtyři hodiny odpoledne je pak připravena pohádka O švadlence Elišce. Obě vystoupení připravila divadelní agentura L. Frištenské. Popelka show. Tak zní název představení, které si připravily děti divadelního tábora pod vedením Daneila Kollmanna. Uvedeno bude v pátek 12. října od osmnácti hodin.

O dva dny později zahraje soubor Opal z Opavy O zazděné slečně. Derniéra pohádkového příběhu o lásce Kyzherta a Adélky, kterým okolí nepřálo a nástrahy kladlo, je na programu v neděli 14. října. O týden později bude uvedena hra Ostrov splněných přání, což je klasická loutková pohádka o putování za kouzelnou perlou. Závěr měsíce bude patřit v neděli přestavení asketického divadla Maléhry z Brna. Bosé bosorky Dorka a Zorka, zpívající havran, ježibaba a dva ježibabí kluci všechny děti od čtyř let zavedou do lesa ke čtvrtému smrku a třeba je i naučí čarovat. V hlavních rolích se představí Barbora Seidlová, Daniela Zbytovská a Nikola Zbytovská.

Stejné obsazení budou moci všichni zhlédnout v přestavení Nebe?, což je autorské přestavení inspirované vyprávěním a skutečnými příběhy žen kolem nás. V příběhu učitelky Marušky, herečky Simony a kadeřnice Ilči dochází ke konfliktům díky odlišnému vidění světa a postojům k mužům. Lístky na představení jsou dostání na předprodejním místě Sluna.