A právě tato legendární kapela uskuteční už dnes (v pátek 13. května) od osmnácti hodin koncert v sále hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí.

Katapult absolvuje v roce 2011 koncertní šňůru s názvem Radosti života, což je mimochodem titul jeho zatím posledního alba, které spatřilo světlo světa v minulém roce a na němž se podíleli kromě zakladatele a vůdčí osobnosti kapely Oldy Říhy také dva noví „katapulťáci“, bubeník Ondřej Timpl a baskytarista Andy Budka.

Obecenstvo v hotelovém sále se tak dočká od hudebníků představení mnoha starých fláků, mezi kterými by neměly chybět nesmrtelné skladby jako Půlnoční závodní dráha, Vojín XY hlásí příchod, Hlupák váhá, Někdy příště, Lesní manekýn a mnohé další, ale také singlů výrazně novějších, mezi které se řadí např. balada Oči nebo píseň Made in Rock´n´roll.

Album Radosti života se nazývá dle Říhovy oblíbené básnické sbírky Františka Gellnera. Ale večer nás tentokrát nečeká žádná poezie, ale lahůdková a pravá rocková show pro fajnšmekry. I s novými členy totiž Katapult neztratil nic ze svého drivu.

Ze života Katapultu

Katapult vzniká v roce 1975. Zákládajícími členy jsou Olda Říha a Jiří „Dědek“ Šindelář“. Skupina dodnes realizovala přes sedm tisíc koncertů, má dva Slavíky a řadu ocenění. V roce 2007 byla uvedena do Beatové síně slávy.

V roce 2007 nečekaně zemřel Anatoli „Tolja“ Kohout, který v kapele s přestávkami působil už od jejího založení, a dva roky poté odešel ze světa i Jiří Šindelář. Říha poté kapelu obnovil se spoluhráči o generaci mladšími.

Letos chtějí pánové vydat živou desku Made in Rock´n´roll. Ještě dříve proběhne v televizi premiéra dokumentu o znovuzrození Katapultu, který se bude jmenovat Rock života aneb Katapult obyčejné legendy.