Akcí v sobotu ožije zámecká zahrada v Kyjovicích v době od desíti do desíti večer, také zámecký altán i TJ Sokol.

Dopolední program již tradičně nese název Děti dětem. Zahájí jej loutkové divadlo Myška v deset hodin. Po jeho skončení bude zapálen olympijský oheň. Organizátoři se jubilejní ročník rozhodli věnovat olympijským hrám. V pravé poledne vystoupí školská zařízení: Mateřská škola Podvihov, Pěvecký sbor Gymnázia Olgy Havlové z Ostravy- Poruby, Mateřská škola U školky z Ostravy-Poruby, Mateřská škola Kyjovice.

Ve dvě hodiny odpoledne se program přehoupne do sekce Hvězdy dětem. Po slavnostním úvodu se mikrofonu ujme finalistka loňské pěvecké soutěže Markéta Konvičková. Od tří hodiny vystoupí sbor Domino z Opavy.

Své umění předvedou také provazochodci mezi stromy či taneční klub Hazard z Ostravy. Pátou hodinu podvečerní ovládne finalista hudební soutěže Líheň - ostravská kapela FiHa. Poté se představí domácí Korálek s tanečním vystoupením.

Opravdu hvězdnou sestavu programu zahájí o půl sedmé zpěvák Kamil Střihavka, poté Na soutoku navštíví sportovkyně Markéta Sidková, která získala bronzovou medaili na paralympiádě v Pekingu v roce 2008. Ve dvacet hodin vystoupí na hlavní pódium Václav Neckář s kapelou Bacily a na závěr je připraveno překvapení.

Po celý den bude moderovat Aleš Juchelka.

Řemeslné umění v altánu

Již tradičně se na akci představí řemeslná povolání z různých oblastí. Jejich sídlem bude zámecký altán od jedenácti do dvaceti hodin. Řemesla ukáží Soukromá škola Aveart z Ostravy-Hrabůvky, SOŠ 17. listopadu Ostrava-Poruba , Charita Opava, Charita Hrabyně, občanské sdružení Želvička z Ostravy, Centrum pro rodinu, Středisko rané péče, Ostrava a občanské sdružení Kyjovičtí rodáci.

U lesa nad altánem bude připraven sokolník René Vrbický s přehlídkou opravdových dravců. Také zde narazíte na šikovného lučištníka Martina Kobylku. Možná nebudete věřit vlastním očím, když se spojí s olympioničkou Markétou Sidkovou (na snímku). Pod altánem si můžete navíc nechat namalovat něco hezkého na obličej.

Do pohádky i do cirkusu

Za stromem liliovníkem tulipánokvětým v deset hodin dopoledne začne cesta pohádkovým lesem. Na účastníky čeká potkávání sportovních pohádkových bytostí, různé úkoly, soutěže i hry za hezké odměny. Pohádkový les bude otevřen do dvou hodin odpoledne.

Ve stejnou hodinu se otevře také cirkus. Avšak nebude mít jedno konkrétní stanoviště. Po celý den a na různých místech areálu se budete moci setkat s žongléry, klauny, provazochodci i jinými cirkusovými postavami. Do jejich umění budete také moci nahlédnout a něco málo se naučit.

Ochutnávka čokolády

Pochutina, kterou mají rádi všichni. Čokoláda. Právě stánek plný úžasného pamlsku se Na soutoku také otevře, a to v době od desíti do desíti. Zejména pro dámy je pak určen bílý stánek, ve kterém se budete moci nechat hýčkat kadeřnicemi z Ostravy. V případě, že vás vaše kroky zavedou do areálu TJ Sokol, pak se můžete těšit na skákací hrad, pouťové atrakce, vystoupení Kyjovického Klepeta či skupiny Four Angels.

Co je cílem Nadace Patrik dětem?

Předsedkyně správní rady nadace Irina Chmelová řekla, že cílem je finančně podpořit řadu prospěšných projektů, například služby osobních asistentů, zkvalitnění vzdělání specialistů pracujících s hendikepovanými dětmi, nákup speciálních pomůcek, podpora volnočasových aktivit hendikepovaných a mnoho dalších užitečných záměrů.