Do jeho realizace se pustili dva členové hiphopového uskupení La Resistance Roman Aust a Michal Toman. „Našim prvotním impulsem k založení nahrávacího studia byla současná situace v Opavě, která nenabízela žádné možnosti pro nahrávání a celkovou realizaci hudebních vizí," vysvětlil Michal Toman.

On ani Roman Aust nejsou ve světě hudby žádnými nováčky. Zabývají se jí už zhruba sedm let. Podle slov Michala Tomana je právě tohle dobrý předpoklad pro vedení studia.

„Podíleli jsme se na mnoha audiovizuálních projektech, máme potřebné zkušenosti, které jsme se rozhodli předat dál a pomoci jak mladým začínajícím hudebníkům, tak i těm starším a zkušenějším, kteří museli za nahráváním dojíždět do sousedních měst," uvedl jednoznačné plusy nového opavského studia Michal Toman.

Spolu s Romanem Austem se specializují především na nahrávání vokálů jakéhokoliv žánru, ať už jde o zpěv, mluvené slovo, rap, folk atd. „Hudbu skládáme i na zakázku, například znělky, reklamní spoty, multižánrové instrumentální podklady a další. O produkci se stará zkušený opavský producent Roman Aust, přezdívaný Stray Side, který má za sebou produkování více než desítky úspěšných projektů v rámci celé České republiky," řekl Michal Toman.

Součástí jejich týmu je prý nově i zkušený fotograf a kameraman Přemysl Čech, který se podílí na zpracování grafických materiálů a videomateriálů. „Můžeme tak poskytnout komplexní službu, která hudebníkům zajistí veškeré náležitosti související s vydáním singlu, dema nebo regulérního alba, a to od nahrávání přes mix a mastering až po realizaci videoklipů, webových stránek, fotek a propagačních materiálů," prezentuje Michal Toman.

Už když jsme se se členy s hiphopové skupiny setkali před časem, zajímalo nás, jak vše časově zvládají. Hudba je totiž neživí a každý z nich má ještě své zaměstnání. O časové náročnosti tohoto koníčku snad nelze ani pochybovat. I tentokrát ale byla odpověď stejná. Hudba a produkce kolem ní jsou prostě jejich život.

„Studio provozujeme od poloviny února a v současné době v něm trávíme skoro veškerý volný čas, ale vzhledem k tomu, že máme rozdělaných mnoho projektů, které právě finalizujeme, se nám vynaložené úsilí začíná postupně vracet," uzavřel opavský rapper.

Pokud byste měli zájem jejich studio vyhledat, nachází se v Těšínské ulici v areálu vedle mrazíren Nowaco.