Náplň programu Návraty však bude netradiční a hodně zajímavá. Za klavírním virtuosem bude umístěno plátno, na kterém budou diváci sledovat průřez jeho životní i profesní cestou od dětství, kdy získal svou první velkou cenu Malý Amadeus, až po současnost.

Jeho zatím posledním oceněním je první cena na mezinárodní soutěži Hilton Head International Piano Competition 2010 v USA. O životě a úspěších slavného protagonisty bude přítomné publikum dokonale informovat moderátor Martin Táborský.

Kdo je Lukáš Vondráček

Lukáš Vondráček se narodil 21. října 1986 v Opavě a talent zdědil po svých rodičích, kteří jsou také profesionální hudebníci. Po zjištění synova talentu mu přizpůsobili chod rodiny tak, aby mohl být co nejšířeji rozvíjen.

Lukáš při vzpomínkách na své dětství vždy tvrdil, že ho k hraní nikdo nutit nemusel. Poprvé vystoupil jako čtyřletý a své první CD vydal jako jedenáctiletý. Ve dvanácti letech byl přijat na Ostravskou univerzitu a souběžně studoval ještě ve Vídni a v Katovicích. První zahraniční turné měl roku 1997 v Chicagu.

Postupem let si vybudoval závratnou hudební kariéru a výčet jeho ocenění by vydal na samostatný článek. Žije v Americe a zájem o jeho vystoupení mají přední světové hudební sály.