Diváci je na nedělní premiéře přivítali ve zcela zaplněném hledišti a otevřeli jim dveře dokořán. O zdar inscenace se zasloužili všichni aktéři na jevišti i v orchestru. Barbora Čechová dává své Denise krásný hlas i temperament a Katarina Jorda se Zdenkou Mervovou s elánem sobě vlastním dokonale rozehrávají k nadšení diváků souboj operetních subret Corinny a Sidonie. Se stoupající gradací ho vedou od jedovatých slovních půtek až po fyzickou inzultaci. Ve druhé polovině září činoherní „uprchlík“ Michal Stalmach, který v Loriotovi s netajenou chutí předvádí publiku své osvědčené komediální výstupy. Vzhledem k tomu, že dobří holubi se vracejí, možná by o tom měl též pouvažovat. Podobně se dařilo i dalším premiérovým účinkujícím Romanu Harokovi (Célestén/Floridor), Zdeňku Kaplovi (svérázná matka představená), Evženu Truparovi (žárlivostí sužovaný major Chateau), Alexandru Vovkovi (pohromami stíhaný divadelní ředitel) i Martě Vaňkátové (věčně rozlítaná divadelní inspicientka). Někteří obohatili původní text o vtipné aktuální postřehy ze současnosti a diváci je za to odměňovali smíchem i potleskem.

Uznání za příjemnou podívanou patří režijnímu pojetí i zajímavě vytvořené scéně, hýřící barvami i dokonalé choreografii bez hluchých míst. Nituška zkrátka přijíždí s plnou parádou a jako taková bude v Opavě vítaná i hýčkaná. Tak ať se jí s diváky líbí tak, jako se líbí jim s ní.

Ryska naznačuje, kam by mělo uhlí dosahovat.
Muž z Opavska si nechal přivézt uhlí z Polska a nestačil se divit

Do Slezského divadla však nedorazila sama. Zhruba o čtvrthodinku ji předběhla Opavská Thálie a nadělovala. Porota se rozhodla udělit cenu v hudebně dramatickém oboru za dvě po sobě následující divadelní sezony operní pěvkyni Barboře Řeřichové. Diváci svou cenu věnovali pro změnu činoherní herečce Kamile Srubkové, takže se odměny dočkaly zástupkyně obou uměleckých souborů.

Slezské divadlo: Mamzelle Nitouche. Autor: Florimond Hervé, scéna: David Janošek, kostýmy: Zuzana Přidalová, dirigent: Josef Štefan, režie: Dominik Beneš. Premiéra 13. října.