Společně s No name divákům zahraje také šumperská formace o5&Radeček, která představí své nedávno vydané album Máš mě na svědomí.

Soutěž na konci článku

Hudební Velikonoce jsou volným pokračováním již tradičního festivalu Rockové Vánoce, který se v Dolním Benešově na Opavsku koná už víc jak 15 let. „Zatímco vánoční akce je laděná spíše do rockového hávu, pro tu velikonoční jsme zvolili popovější žánr,“ vysvětlil za pořadatele Petr Breitkopf.

Dodal, že Hudební Velikonoce jsou zároveň velkolepou pozvánkou na letní mezinárodní hudební festival Štěrkovna Open Music. Ten se pravidelně koná na břehu Hlučínského jezera.

„Jsme rádi, že po dlouhém vyjednávání No name přijali pozvání na Hudební Velikonoce. V roce 2007 byly totiž hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music. Dostali jsme od našich návštěvníků řadu podnětů, abychom jejich účast na festivalu zopakovali. Fanouškům chceme vyhovět alespoň touto cestou,“ doplnil Breitkopf.

Hudební Velikonoce začnou 9. dubna v 19 hodin v Kulturním domě Dolní Benešov. Vstupenky mohou zájemci pořídit v síti TicketPro. K sehnání jsou i v pokladně Kulturního domu Dolní Benešov, hlučínské Hospodě 56, či v opavské prodejně Sluna.

Veškeré informace o akci zájemci najdou na stránkách www.sterkovnamusic.com.

Šestičlenná slovenská poprocková skupina No name vznikla 26. srpna 1996 v Košicích. Ve stejný den zároveň zvítězila v místní soutěži kapel zvané Košický zlatý poklad. Zakládajícími členy byli Viliam Gutray a trojice bratrů: Igor, Roman a Ivan.

Opravdový průlom se skupině podařil o čtyři roky později. Vydali album Počkám si na zázrak a písně Ty a Tvoja sestra a Žily se během krátké doby staly hity. Následovaly další úspěšné desky Oslávme si život, Slová do tmy a Čím to je.

Leden 2008 byl ve znamení natáčení nové desky V rovnováhe, která se natáčela ve studiu Propast hudebníka Petra Jandy. V roce 2009 skupina vydala desku s největšími hity Best of No name.

I skupina o5&Radeček patří mezi stálice české populární scény. Před lety se dokonce jejich dosud největší hit Praha stal druhou nejhranější písní v českých rádiích. Letos přichází šumperská formace s novým albem Máš mě na svědomí a milovníci britské kytarové scény se tak opět mají na co těšit.

Soutěž o lístky

Vážení čtenáři, chcete se zúčastnit této výborné velikonoční hudební akce? Pak máte jedinečnou šanci vyhrát jednu ze tří dvojic lístků. Stačí do středy 31. března do 14 hodin odpovědět na otázku: Jaké je společné příjmení členů kapely – bratrů Igora, Romana a Ivana?

Odpovědi zasílejte formou SMS na telefonní číslo 737 571 583 nebo na e-mail anna.sotolarova@denik.cz.