Podle pracovníků KUPE si v současné době řada věcí ještě sedá a doinstalovává. I tak se v současné době můžete do galerie přijít podívat každý den kromě pondělka. Otevřeno je vždy mezi 11. a 17. hodinou. Vstupné je zatím dobrovolné.

Návštěvníci se mohou pokochat stálou expozicí známého výtvarníka Kurta Gebauera a také výstavou Jiřího Štencka. KUPE v plném režimu ještě nejede. Do něho přejde zhruba za měsíc, kdy je v plánu otevření kavárny.

Vodárenská věž, která byla vybudována už v roce 1892 a je ojedinělou stavbou svého druhu v okolí, procházela v poslední době významnou proměnou. Před pěti lety objekt od Českých drah koupil majitel firmy Unicont Vladimír Peringer. Už od začátku měl jasnou vizi, sice vytvořit z něj kulturní centrum.

Velký zájem veřejnosti o zrekonstruovanou věž se potvrdil na nedávné vernisáži, na níž se dostavilo okolo tří stovek lidí.

„Ve spodní části se nachází pódium, mohou se zde promítat filmy, probíhat večírky a mohla bych pokračovat. Pro Opavu by to mělo být multifunkční kulturní prostředí. Dá se tady uspořádat víceméně cokoliv. Spojení se sousedním nádražím má zvláštní kouzlo. Pohled z terasy je toho jasným důkazem," uvedla Marta Dostálová z KUPE a v krátkosti zkusila popsat, co v nové galerii rozhodně stojí za vidění.

„Podle mého názoru pozornost kohokoliv, kdo jede kolem, upoutají svítící nohy, které čouhají z komína. To je záležitost Kurta Gebauera. Stejně tak i trpaslík na terase nebo housenky. Ty už návštěvníci mohli vidět i na jiných místech," doplnila.

Příští větší akce se v útrobách vodárenské věže uskuteční v průběhu 25. listopadu, kdy je na programu Kateřinská zábava, kterou organizuje Středisko volného času v Opavě.