Pátek 21. a sobota 22. července, dva dny rockové smrště, která rozburácí letiště v Kylešovicích. Na pódiu se představí Tři sestry, Aleš Brichta Project, Traktor, Alice, Morčata na útěku, Vltava, Insania, Bohemian metal rhapsody, Černá, Baby secondhand, Severed1, Hanz´s fuckers, Walkmanz, Gate crasher, Loretta a Adobre!.

„Desátý ročník Holba Rock na grilu slibuje nezapomenutelné zážitky pro fanoušky tvrdšího zvuku. Festival nabídne bohatý hudební program, doprovodné akce, pestré občerstvení a příjemnou festivalovou atmosféru. Nechybí tradiční gastro zóna, kde si návštěvníci budou moci pochutnat na kvalitním jídle a osvěžujících nápojích. Vstupenky z prvních dvou vln on-line předprodeje byly vyprodány pouhých pár týdnů po spuštění. Aktuálně je možné zakoupit vstupenky z třetí vlny za stále výhodnou cenu 799 korun za oba dny,“ říká mluvčí festivalu David Koráb s tím, že předprodej běží na webu www.holbarocknagrilu.cz. Vstupenky pak budou k dostání i přímo na místě na jeden den za 799 korun, 899 korun na oba dny.

I letos bude na festival a z něj jezdit kyvadlová autobusová doprava, a to z nádraží Opava východ přímo na letiště do Kylešovic. Bude ve spolupráci s Městským dopravním podnikem Opava. V pátek pojedou autobusy z nádraží na letiště co půl hodiny od 14 do 20 hodin. V sobotu od 11 do 20 hodin. Zpátky z letiště do Opavy budu odjezdy v pátek i sobotu od 21 hodin do 1.30 hodin, opět v půlhodinových intervalech.

Stanové městečko opět vyroste v zahradě restaurace U Chovatelů, druhé na ploše letiště hned u festivalového areálu.