Proč jste se rozhodl vystoupit v opavském divadle?

Protože jsem se ve Vídni setkal s šéfem opavské opery Damianem Binettim a udělal na mě obrovský dojem. Poslal jsem mu svůj videoklip, pak jsme se dohodli a bylo to. Přiznávám, že jsem do té doby neměl o opavském divadle ani potuchu. Když jsem přijel poprvé, nevycházel jsem z úžasu, jak nádherné divadlo poměrně malé město má. Druhé příjemné překvapení mě čekalo při zjištění vysoké úrovně opavského operního souboru.

Znamená to, že vaše pocity z opavského hostování jsou jen dobré?

Přesně tak. Setkal jsem se s velmi příjemnými lidmi, ale také s důslednou a zároveň velmi obtížnou prací. Tu vyvážila vlídnost šéfa opery, režisérky Jany Andělové i kolegů. Samson je pro mě premiérová postava, ještě nikdy jsem ho nezpíval. Představím se v něm i na pražské přehlídce operních scén a na to se už teď moc těším.

Lyričtí tenoři bývají žádaným objektem fanynek. Také to znáte?

Znám. Po představení za mnou fanynky chodívají a nejvíc jich zatím bylo v Sarajevu. Naštěstí mám hodně tolerantní manželku, takže problémy nevznikají. Dost mi fandí i lidé v Koreji, kteří mě znají hlavně přes internet. Já dávám přednost osobnímu kontaktu, a proto se občas do své rodné země vracím.

Najdete v řadě přání nějaké nesplněné?

Jedno bych měl a je to další spolupráce s panem Binettim. To, prosím, není zdvořilost, to je skutečné přání.

Čím vás tak zaujal?

Ve Vídni se pohybuje hodně významných dirigentů, se kterými spolupracuji, ale pořád mi něco chybělo. Co to bylo, jsem pochopil až po kontaktu s panem Binettim. Pod jeho vedením se mi zpívá daleko snáz než pod jinými dirigenty, protože on také umí zpívat, a to je hned o něčem jiném. Navíc mě okouzluje i jeho osobnost a to je jeden z důvodů, proč bych se chtěl do Opavy v nějaké roli ještě někdy vrátit.

Kdo je Kisun Kim?
Narodil se roku 1970 v Soulu a vystudoval chrámovou hudbu na tamním hudebním institutu. Roku 2001 odjel do Vídně studovat hudební univerzitu a ve městě už žije natrvalo. Po absolvování školy zahájil svou úspěšnou pěveckou kariéru a vystupuje většinou na volné noze.

Je hodně žádaný a volnost mu zaručuje pružnou možnost v rozhodování o termínech svých koncertních nebo divadelních vystoupení. Nejčastěji zpívá ve Vídni, kde trvale žije, vystupoval mimo jiné na Slovensku, v Japonsku i v Koreji a je stálým hostem v Sarajevu.

Jeho manželka studuje hudební kompozici.