Pití piva na hlavě, Plivání oliv, Hod galošem naplněným vodou, Hod vejcem, Kláda nebo Brod. To jsou jen některá z klání konaných v rámci Týdne divů. Akce začala v Opavě minulý pátek a potrvá až do soboty 3. srpna, kdy veškeré dění vyvrcholí na tradičním Plese Ugandy ve Chvalíkovicích, kde se v soutěži Sedm statečných, tedy štafetovém pití piva na čas, rozhodne o vítězi. Některé disciplíny už mají týmy za sebou, jako například divácky velmi atraktivní Pití piva na hlavě.

Jedním z dlouhodobých účastníků Týdne divů je také Josef Šimek, který je konkrétně součástí týmu S.CL.EROTIC. Loni se jim podařilo vyhrát a letos tak mají těžkou úlohu, a sice úspěch z minulého roku zopakovat. „Bude to ale náročné, vždycky je jednodušší zvítězit poprvé než obhajovat. Zatím jsme po devíti disciplínách ve vedení, tak uvidíme,“ konstatoval v pondělí 29. července krátce po poledni Josef Šimek. V minulých ročnících absolvoval jako soutěžící třeba zmíněné pití piva na hlavě a jiná „akčnější“ klání. Nyní už se do nich nepouští. „Dávám přednost klidnějším disciplínám, takové řekněme stolní záležitosti. Třeba Macháček a podobně,“ doplnil.

Velké oblíbenosti se mezi přihlížejícími těší také Brod, který je na programu podobně jako házení galošem či vejcem v sobotu. Jde o štafetu, v níž soutěží vždy tři členové z každého týmu. Musí mít povinnou výbavu v podobě pláštěnky, galošů a šnorchlu. V tomto „oděvu“ jednotlivec přebrodí řeku Opavu, vypije slámkou pivo, vrací se zpět a předá výbavu zase dalšímu. Kromě netradičních disciplín změří týmy své síly také ve fotbale, minigolfu, mariáši či bowlingu. Detaily celého programu včetně aktuálních výsledků mohou zájemci sledovat na www.tydendivu.cz.