Představení zde začne v devatenáct hodin.

Hra Rovnoběžci měla premiéru v březnu. Od té doby ji opavský soubor doma nezahrál. Zdá se však, že doba konečně uzrála, a tak se Divadlo vysokozdvižného soumara představí na domácí scéně.

Studentský amatérský soubor má v repertoáru zásadně hry autorské a ani Rovnoběžci nejsou výjimkou. Scénář vytvořil Jiří Karen, který se zároveň herecky ujal obsazení postavy Š.D.Č.R.Ž. Zdá se vám to jako sci-fi? Pak vás nebudeme vyvádět z omylu.

Divadelní soubor Rovnoběžce popsal jako experimentální jednoaktovou sci-fi komedii s prvky absurdity. Dalšími postavami jsou Čeněk Bříško v podání Vaška Hromady, Amadeus Macropus, kterého zahraje Filip Šimeček, a Dyrtyl Haas v podání Jiřího Hromady.

A kdo jsou vlastně hrdinové této hry? Postavy tvoří posádku kosmického voru Svoboda spravedlnosti, která má jasně daný úkol - najít Boha. Tvoří ji intergalaktický kapitán Čeněk Bříško, zvláštní kněz s povolením zabíjet Amadeus Macropus, první důstojný a geniální jadrný fyzik Dyrtyl Haas a Šíleně Dokonalý Částicový Robotický Život (s přezdívkou Šdčrž), nejdokonalejší výplod lidské techniky, velmi schopný a umělý člověk.

Po miliardách (vodporně vobrovský číslo) let marného plutí vesmírem loď dorazí na konec vesmíru, který skrývá nečekaná odhalení. Hra, podkreslená líbeznými tóny klavíru, za který zasedne Jiří Blata, přináší zamyšlení nad základními hodnotami a budoucností lidskosti, víry, zákonitostmi vesmíru a zásadními duchovními otázkami Co je to Bůh? nebo Co s člověkem udělá absťák po vodce?

Rovnoběžky se nikdy neprotnou. Protnou se v nekonečnu. Chápete? Pokud tomuto popisu nerozumíte, pak by jistě stálo za to zítra vyrazit do loutkového divadla.