„Na posledním kilometru, medle vedle bedny s cibulí, seděl dědek, osud čet z run, ať se holky taky vybulí,“ tak začíná skladba Dědek s cibulí. Hudbu i text k ní složila zpěvačka, která si říká Radůza a rozhodně patří k zajímavým hlasům české hudební scény. Na kontě má celkem čtyři hudební nosiče. Objevena byla zpěvačkou Zuzanou Navarovou před čtrnácti lety na ulici, když hrála bluesově zabarvený repertoár. V současné době vychází její hudba částečně z chamsínu.

Největší díl inspirace ovšem čerpá hudebnice z folkloru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Radůza patří k nejmladší generaci české alternativní scény. Obdivu se jí dostává nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničích. V Česku získala ocenění v podobě tří zlatých Andělů a byla zapsána jako skokan roku v anketě Zlatý slavík v roce 2003. Tentýž rok se její deska „…při mně stůj“ držela několik týdnů na předních místech žebříčků, což jí přineslo zlatou desku.

Rok 2005 znamenal pro multiinstrumentalistku menší změnu repertoáru. Po turné ve Francii přidala Radůza do seznamu svých hudebních nástrojů také klavír, který doplnil harmoniku. Ve stejném roce se dostala také k filmové hudbě, kdy vytvořila skladby pro snímek Kráska v nesnázích, ve kterém si nakonec i ona sama zahrála.