Páteční koncert Davida Kollera odstartoval Kobeřický odpust. V sobotu tato tradiční akce pokračuje od dvacáté hodiny karnevalem se skupinou Pohoda. Ve čtvrt na deset večer vypukne ohňostroj.

Neděle začne mší svatou, a to v deset hodin dopoledne v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. V patnáct hodin se ozvou první tóny dechové hudby Kobeřanka, která doprovodí opavské mažoretky. V osmnáct hodin je připraveno představení Cirkus trochu jinak, kdy se předvedou chůdaři, žongléři a provazochodci.

O hodinu později přijde na řadu skupina Rangers – Plavci. Večer bude pokračovat dalším karnevalovým rejem se skupinou Klasik. Po deváté večerní se opět předvede Cirkus trochu jinak - tentokrát s ohnivou show. Během odpoledne budou navíc zahrána dvě divadelní představení - O princezně Rozmařilce a Když se čerti ženili, v podání Kašpárkova světa.

Odpustové slavnosti také nabízí filmová představení. Do Kobeřic přijel Kinematograf bratří Čadíků. V sobotu bude promítnut válečný snímek Tobruk a zítra koprodukční historický velkofilm Bathory. Promítání začíná okolo deváté hodiny večerní v areálu za benzinkou.

Po Kobeřickém odpustu se kinematograf přesune do Kravař. Stejně jako v Kobeřicích nabídne filmy Kdopak by se vlka bál, Kozí příběh, Tobruk a Bathory. V tomto pořadí budou spuštěny od pondělí do čtvrtku v areálu kravařského zámku. Promítání začne vždy v jednadvacet hodin. Vstupné na akci je dobrovolné. Případný výtěžek poputuje na Konto Bariéry.

Pokud chcete vyrazit na pouť, pak jedině do Hrabyně. Koná se zde tradiční pouť Nanebevzetí Panny Marie. Protože poutě jsou především spojené se mší, v hrabyňském kostele se uskuteční hned několikrát – v sobotu od 7.30, od 9 a od 18 hodin, v neděli pak od 6, od 7.30, od 9, od 10.30 a od 17 hodin. Poutníky pak v Hrabyni přivítá bohatý jarmark, spousta pouťových atrakcí v areálu sportovního hřiště a bohaté občerstvení s hudbou v sále kulturního domu.

Navíc už v pátek večer, a také v soboru večer, proběhne v parku u kulturního domu venkovní zábava s živou hudbou. A pro milovníky dechové hudby máme také jeden tip na akci. V Opavě pokračuje koncertní cyklus promenádních koncertů dechových hudeb. V neděli v opavských Sadech svobody na Ptačím vrchu zahraje dechová hudba Hlučíňanka. Její nástroje spustí úderem desáté hodiny dopolední. Koncert se v případě deště nekoná.