Festival bude po dobu čtyř dnů, tj. od středy do soboty, nabízet návštěvníkům divadelní inscenace, scénická čtení, talk show nebo třeba koncert. Představí se například vítěz prvního ročníku X Factoru Jiří Zonyga, držitel ceny Anděl Thom Artway nebo moderátor Aleš Cibulka. Celý festival začíná šťastnou třináctkou, tedy ve středu 13. listopadu od 17 hodin a probíhat bude v prostorách Slezské univerzity v ulici Hauerova 4.

Druhý den akce se snoubí se Dnem studentstva, do kterého se zapojí celé vedení univerzity a bude slavnostně odhalena socha k výročí třiceti let sametové revoluce.

A co doporučují samotní studenti? „Vrcholem večera bude koncert mladého umělce Thoma Artwaye. Taky se můžete těšit na inscenaci vévévé.československo.cs v podání pražského souboru Divadlo Jedeme k vám, talk show Aleše Cibulky Sejdeme se na cibulce s hosty Janem Přeučilem a Evou Hruškovou nebo na koncert italských písní v podání talentované opavské rodačky Genny Ciatti,“ říká studentka Zuzana.

Tradiční festival je stálicí opavské kulturní scény již od roku 2007. „Je výjimečný především tím, že jej organizují sami studenti Slezské univerzity pod vedením vyučující Anny Stránské. Vyniká svou rozmanitostí a rozsahem. Pobaví se všechny věkové kategorie od těch nejmenších, až po ty nejstarší,“ podotkla jedna z organizátorek, studentka kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Kristýna Střelcová.

Program festivalu je k prohlédnutí na www.festivalnaceste.com. Vstup na všechny body programu je každoročně zdarma.