Společně vystoupí ve sněmovním sále minoritského kláštera. Dechové trio zahájilo činnost v roce 2001. Soubor vystupuje ve složení Karel Dohnal (klarinet), František Hlucháň (klarinet, umělecký vedoucí a aranžér) a Peter Hlucháň (fagot).

Na jarním koncertě v Opavě zazní hudba W. A. Mozarta, G. F. Händela, D. Scarlattiho, G. Rossiniho, G. B. Bononciniho, J. Offenbaccha, G. Bizeta, J. Strausse a dalších. Nádherné úpravy písní i árií pro mezzosoprán vznikají speciálně pro jejich společné koncerty. Podle pořadatele koncertu Karla Kostery má Martina Kociánová krásný nosný hlas a patří mezi oceňované sólistky.

Je držitelkou Ceny Gustava Mahlera za činnost v oblasti umění. Hostovala ve Státní opeře v Praze a mohli jste ji slyšet v muzikálu Krysař, ve kterém měla sólovou roli. S triem Amadeus vystupuje pravidelně. Několikrát hostovala v zahraničí. Spolupracovala s Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava, se Severočeskou filharmonií, hostovala v hudebním divadle v Karlíně a v Městském divadle Karlovy Vary.

Dále spolupracovala s Kateřinou Englichovou, která patří k výrazným osobnostem české harfové školy, Lubomírem Brabcem, jenž je nejvýznamnějším koncertním kytaristou současné doby, a Wihanovým kvartetem. Martina Kociánová, studovala na Slezské univerzitě a současně studovala ostravskou lidovou konzervatoř. Studiu zpěvu se věnovala i poté.

Působila jako moderátorka večerního zpravodajství na TV Prima. Do Opavy se pravidelně vrací. Uváděla zde například koncert smíšeného pěveckého sboru Wadachi z Tokia, který se zaměřuje na interpretaci české hudby, hlavně od Leoše Janáčka. „Do kontaktu s Martinou Kociánovou jsem přišel několikrát,“ uvedl pořadatel koncertu Karel Kostera, se kterým si v Ostravě zazpívali duet.