Na Sovinci se uskuteční Proutek na beránka Ludvu. Nebude chybět ani velikonoční jarmark se zdobením perníčků, lidové písničky, koledy a scénky a také sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků.

Hrad včetně vyhlídkové věže bude přístupný od devíti hodin do půl sedmé večerní. Prohlídky s průvodcem můžete absolvovat od půl desáté dopolední každou čtvrthodinu. V rámci každé prohlídky budou připraveny tři stanoviště scének.

Pokud se na Sovinec vydáte v neděli, pak vás čeká program v podání folklorního souboru Markovice. V pásmu velikonočních zvyků budete moci vidět například vynášení smrtky, konec masopustu či mrskut. Začátky představení budou v 11, 12.45, 14.30 a 16 hodin.

Velikonoční pondělí bude ve znamení lidových písní a také hudebních skupin Rabussa, Kmotra smrt a Potulný trubadůr. Více informací najdete také na webových stránkách hradu www.sovinec.cz.

Na Velikonoce se už připravili také v Hlučíně. V Domě dětí a mládeže v Hlučíně se konaly drátkovací dílny. Všichni zúčastnění se naučili základy drátování obloučkovým výpletem. „Tento typ výpletu jsme využili nejen na drátování vajíček, ale i na drátování kamínků, ze kterých vznikly rybičky, ptáčci a jiná zvířátka,“ uvedla za DDM Hlučín Jiřina Cahlíková a dodala, že někteří zvládli i náročnější typ výpletu, který použili při drátování svíček.

„Mezi drátujícími ženami a dětmi byli i příslušníci mužského pohlaví, kteří příjemně překvapili svým drátenickým umem,“ uzavřela Cahlíková.