V již zmíněném Domě umění mohou zájemci navštívit výstavu Naughty by Nature z dílny českého umělce Pasty Onera. K vidění budou akrylové obrazy, polystyrenové nástěnné plastiky nebo světelné a multimediální instalace. Vstup na tuto výstavu bude volný.

„Pro veřejnost se otevře také zdarma specifická instalace neonových světel, která reaguje na skryté rytmické řády prostoru kostela svatého Václava. Autorem nevšedního díla Strukturace prostoru je Pavel Korbička,“ přibližuje mluvčí Opavské kulturní organizace (OKO) Petra Špornová.

V nejbližší době bude na sociálních sítích OKO, na televizní stanici NOE nebo na Regionalnitelevize.cz k vidění i záznam kytarového koncertu Štěpána Raka, který se v Domě umění odehrál 7. května, avšak kvůli koronavirové pandemii mu mohla přihlížet jen hrstka realizátorů.

„Máme už také shromážděn výběr básní guerilla poetry,“ říká ředitelka OKO Marcela Mrózková Heříková s tím, že jde o oblíbené verše, které jsou na tabulkách umístěny ve veřejném prostoru.

Co se samotného Obecního domu týká, tak v něm se mohou zájemci od 26. května těšit na novou výstavu Fenomén cyklistika, která poodhalí dějiny cyklistiky na severní Moravě a ve Slezsku.