Přestože datum vydání je uvedeno 27. dubna, opavskému publiku se projekt Hlavně nepanikař! představí až tuto sobotu. Stane se tak v Café Evžen na Lepařově ulici od dvaceti hodin. Opavský křest uzavře menší básnické turné nakladatelství Perplex.

Hostem a hlavně kmotrem alba bude pražský básník Jan Těsnohlídek, který nedávno získal Cenu Jiřího Ortena.

O co se vlastně jedná? Album vzniklo jako záznam živého vystoupení odehraného v únoru letošního roku v Českém rozhlasu Ostrava a mapuje šest let projektu Hičhaikum. Natočený materiál byl posléze studiově dotvořen za přispění a produkčního dohledu Dana Jedličky a Matouše Godíka, jenž je podepsán např. pod nahrávkami skupin Bratři Orffové, -123 minut nebo projektu Mythematica.

Hlavně nepanikař! spojuje poezii s hudbou. Obsahuje dvě kompozice na texty knih Jana Kunzeho Hičhaikum a Dekadent dezert. Kromě samotného Jana vystupuje na albu také jeho bratr Petr, hrající na sampler, sekvencer či elektrickou mandolínu, a Jan Tengler, který hraje na saxofon a příčnou flétnu.

Tříčlenný hudebně-recitační projekt, nesoucí jméno Kunzeho debutové sbírky, spojuje básnický text s jevištní performancí a hudbou už od roku 2004. Každé jeho vystoupení je jedinečné, neboť jeho atmosféra a struktura jsou dotvářeny hudební i recitační improvizací, spontánní komunikací mezi textovou a hudební složkou.

„Díky své autentičnosti si dokázal získat publikum všech věkových skupin a stal se respektovaným hostem autorských čtení, básnických dílen i řady dramatických a hudebních festivalů. Projekt má za sebou desítky vystoupení v klubech a na festivalech po celé republice,“ uvedl šéfredaktor nakladatelství Perplex Dan Jedlička.