Tedy ne přímo do jeho vln, ale jako diváky filmu Účastníci zájezdu. Film Jiřího Vejdělka, který vznikl na motivy románu spisovatele Michala Viewegha, nás zavede do autobusu mířícího k jadranskému pobřeží a seznámí nás s nesourodou posádkou českých turistů, jejich touhami, přáními, názory i láskami.

Z celé plejády hereckých jmen vybíráme alespoň Annu Polívkovou, Evu Holubovou, Bohumila Klepla, Květu Fialovou, Jitku Kocurovou, Janu Štěpánkovou, Miroslava Krobota, Pavla Lišku nebo Lumíra Olšovského. Ostatní snad prominou. Promítá se v Městských sadech od 21.30 hodin.

Čtvrtek, to je dobrá muzika na Horním náměstí. Tentokrát vsadili pořadatelé na lokální vody. V 19 hodin tak na podium nastoupí ostravské uskupení Filip M a po něm žezlo múzy převezme Zuzana Dubnová.

Poprocková skupina Filip M. poprvé na koncertní podium vystoupila roku 2001. Má za sebou i vydání několika CD, jejím posledním kouskem je album Mezi nebem a nebem, které pokřtila letos v květnu. Zpěvačka Jitka Andrašková je známá také jako vokalistka skupin Buty ci Mňága a Ždorp. Doménou Zuzany Dubnové je kvalitní jazz.

Tradičním tématem pátečního večera v Městských sadech je Oldies party. Staré hity nerezaví, to se dobře ví. Poslechnout si je můžete od 18 hodin. Týdenní finále pak zařídí Wagon. Tedy ne železniční, ale krnovská hudební country skupina známá i z opavských scén.

Ta, jak říká lídr kapely Karel Kvita, vznikla ze samých ajznboňáků. Dnes už modrou uniformu většina z nich neobléká, ale struny a hudba z nich vyluzovaná jim stále jde na výbornou.

Wagon vás o tom přesvědčí v sobotu od 19 hodin v Městských sadech.