Opavský post office bude otevřen na Dolním náměstí od dvou do sedmnácti hodin. Každý návštěvník této westernové akce bude mít možnost jejich prostřednictvím poslat pohlednici komukoliv po České republice i celém světě. Poprvé se Opava zařadila do sítě poštovních stanic v roce 2001, kdy se zúčastnili jen dva jezdci. Tak ovšem vytvořila Slezskou větev, jež zajistila spojení s Polskem. Také polští jezdci trasu neustále prodlužují.

V letošním roce startují ze Zawady. Ideou do budoucna je křížové propojení čtyř moří – Severního s Černým a Baltského s Jadranem. Každá pohlednice, kterou si lidé zakoupí, získá speciální razítko „Přepraveno v sedle“, Pony Express a Post Opava Office a dále razítka jednotlivých míst, kterými se bude projíždět.

Páteční poštovní úředničinu zpestří doprovodný program. Na náměstí po celou dobu bude hrát skupina Tarantule a své umění s bičem převede Jiří Martínek. V letošním roce poštu poveze na Slezské větvi celkem osm lidí. Jezdci si ji předávají po dvaceti kilometrech. Dopisy, které povezou, se ukládají do speciálních poštovních brašen typu Mochilla a polské straně budou předány v sobotu o šesté hodině ranní na přechodu Kateřinky- Pilszcz.