Obecenstvu se představí slavná cembalistka Edita Keglerová, flétnistka Julie Braná a taneční soubor Hartig. Koncert je pojat jako tanečně hudební představení v dobových kostýmech s dobovou interpretací.

Začátek programu je naplánován na dnešní středu od devatenácti hodin.

Edita Keglerová vystudovala konzervatoř v Plzni, obor klavír a cembalo. V roce 1993 byla přijata na Akademii múzických umění v Praze, kde dále rozvíjela svůj zájem o hru na cembalo pod vedením profesorky Giedré-Lukšaité Mrázkové.

Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě u prof. Jacquese Ogga na Královské konzervatoři v Den Haagu, a v roce 2002 jí bylo uděleno stipendium Královskou akademií hudby v Londýně na roční stáž, kde se věnovala převážně studiu hry číslovaného basu u profesora Laurence Cummingse, ale též hře na klavichord u profesora Terence Charlestona a hammerklavír pod vedením profesora Carole Cerasiho.

V roce 1997 získala spolu s Ivou Štrynclovou 1. cenu a Zvláštní cenu nakladatelství na velice prestižní mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje v belgických Bruggách. V roce 2000 získala Honorable mention v téže soutěži, tentokráte v sólové cembalové hře. V roce 1998 se členky cembalového dua staly finalistkami mezinárodní rozhlasové soutěže Tribuna mladých interpretů TIJI.

Edita Keglerová měla možnost stanout jako sólistka i členka komorních souborů na mnoha významných pódiích celého světa od Drážďan po Tokio a neustále se účastní celé řady vyhlášených a slavných festivalů u nás i v zahraničí. Edita spolupracuje zejména se soubory zaměřenými na interpretaci staré hudby, jako jsou např. Pražský barokní soubor, Capella Regia či Hipocondria.

V letech 2003 až 2005 vyučovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Od roku 1996 pedagogicky působí na pražském gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. V roce 2004 založila spolu s flétnistkou Julií Branou soubor Accento. Nahrává pro Český rozhlas a spolupracuje s Českou televizí.

Zatím poslední zastávkou Edity Keglerové, Julie Brané a Ensemblu Accento byl v rámci festivalu Smetanovské dny v Plzni koncert uskutečněný v neděli 13. března v Měšťanské besedě. Po opavském vystoupení se poté známá cembalistka vydává dokonce na turné po jižní Africe a během cest bude mít jak sólové recitály, tak společné koncerty s tamějšími interpretkami, jako např. s flétnistkou Barbarou Smith nebo violistkou Elmarie van den Vyver.