Výstava originálním způsobem představuje globální i česká fakta o nakládání s potravinami. „Chceme, aby výstava donutila návštěvníky zamyšlení. Expozice Venduly Chalánkové a Viliama Slaminka, která vznikla pod Fuczikovou kurátorskou taktovkou, hravě zpracovává téma plýtvání potravin s přidanou uměleckou hodnotou. S problematikou srozumitelně seznamuje širokou veřejnost od dětí po dospělé, kteří se rádi vzdělávají zážitkovou formou,“ zve k návštěvě ředitelka Opavské kulturní organizace Eva Týlová.

Bez jídla se totiž neobejde nikdo a proto není nic divného, že hýbe světem. Na jedné straně vyživuje a na druhé má produkce potravin na svědomí více než dvacet procent globálních emisí skleníkových plynů.

Ilustrační foto.
Únor bude patřit výstavám v Domě umění i krásám ladných křivek v Obecním domě

Při zpracovávání jídla se spotřebovává energie i voda, životnímu prostředí nesvědčí ani jeho přeprava často přes celé kontinenty. Ve světě se přitom zhruba třetina vyprodukovaného jídla vyhodí nebo znehodnotí.

Z výzkumu brněnské Mendelovy univerzity vyplývá, že na každého obyvatele naší republiky připadá ročně průměrně třiatřicet kilo vyhozených potravin, které by se ještě daly spotřebovat a tím i ušetřit rodinný rozpočet.

Projekt Neplýtvej jídlem, Opavo!, je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Kromě výstavy proběhnou v jeho rámci besedy, kulinářské workshopy pro veřejnost a zábavné vzdělávací programy pro školy.