V režii Jany Andělové–Pletichové v nich vystupují všichni sólisté, sbor a divadelní orchestr, vedený šéfem operního souboru Damianem Binettim. Autorem scény je Jaroslav Milfajt a kostýmy vytvořil Roman Šolc.

Pro lepší pochopení děje mohou diváci sledovat český text na čtecím zařízení. Uvedením Pucciniho děl připravilo Slezské divadlo milovníkům klasické operní tvorby skutečně krásné hudební i pěvecké zážitky. V první části je baví komickým příběhem, jehož název je jménem ústřední postavy. Chytrý muž dokáže přelstít hamižné příbuzné bohatého nebožtíka, a zajistit tím věno pro svou nemajetnou dceru.

Ve druhé části diváky uchvacuje tragický příběh mladé šlechtičny, kterou rodina po narození jejího nemanželského dítěte zavrhla a poslala na zbytek života do kláštera. Dokonalé pěvecké výkony účinkujících a strhující závěr příběhu publikum při premiéře doslova zvedl z křesel.

Také v opavském divadle se konečně stává dobrým zvykem, že diváci děkují umělcům při závěrečném potlesku vestoje. Je to velmi příznivý vývoj jejich projevů poděkování za mimořádný zážitek.