A právě z poslední jmenované země k nám do Opavy nyní míří odehrát svůj koncert hvězdy posthardcorového nebe Saving Joshua. Pomáhat jim budou o tomto víkendu v Musicbaru Jam na pódiu také italští No Time For a Madcult ze Slovenska.

Rocková lahůdka ze severu

V sobotu 5. března se opavský Musicbar Jam rozezní silným posthardcorem. Na tento večer si tento klub, v koprodukci se Smradside production, připravil velmi silnou sestavu.

Jako hlavní hvězda večera se zde představí Saving Joshua ze Švédska. Jedná se o pětičlennou kapelu pocházející z města Västerås/Kungsbacka ve Švédsku vyznačující se posthardcorem, který se pohybuje někde na pomezí moderního rocku a metalu.

Kapela vznikla během chladné zimy na pomezí let 2007 a 2008 a již stihla odehrát spoustu koncertů nejen v domovském Švédsku, ale i po celé Evropě. V letošním roce mají v plánu realizovat kromě turné evropského také turné po jihovýchodní Asii a Austrálii.

Jejich koncerty se vyznačují velmi živým projevem a nespoutanou energií, které spolehlivě rozpumpují každé publikum.

Punkrock po italsku a slovenský metalcore

Na jejich evropském turné je doprovodí partička s názvem No Time For. Tato italská pop-punková kapela je v Itálii poměrně oblíbená, a ani na evropské scéně není žádným nováčkem. Má za sebou již několik evropských turné s různými kapelami a nyní hodlají projet starý kontinent se Saving Joshua.

Tato kapela zcela bude v sobotu jistě správnou volbou pro fanoušky lehkého punku kořenému melodickými zpěvy.

Celý večer však otevře slovenská kapela Madcult. Zvolenská kapela hrající od roku 2001 není žádnou neznámou. Jejich metalcore za dobu působení tělesa prošel obrovským vývojem, který se projevil účastí na mnoha koncertech a festivalech na Slovensku, v České republice, ale například rovněž v Polsku. Ne nadarmo je kapela letos nominována na slovenském FM rádiu na titul Nováček roku.

Jejich koncerty vždy stály za to a tento určitě nebude výjimkou.

Za vstupenky pro vstupenky

Celá akce startuje v opavském Musicbaru Jam ve 20 hodin a vstupné na akci činí 99 korun. Pro návštěvníky tohoto koncertu není také nedůležitá informace, že zde už budou k mání vstupenky na koncert Death by stereo ze Spojených států amerických, který se koná 25. června také v opavském Jamu, a to za speciální cenu 190 korun.

V budoucnu už bude cena vyšší, a v předprodejích bude k dostání za 225 korun.

Tomáš Pustka, Marcel Palovčík