Kapela Sheba’s band natočila po tříletém působení na hudební scéně svoji první desku. Pokřtí ji v rámci svého koncertu zítra 2. květnaod 20 hodin v klubu Mrkev. Hostem večera bude rocková formace Evilasmodel z Brna. Po koncertě bude zhruba od 23 hodin následovat poslechová retroparty.

Podobné poslechové večery pořádají členové Sheba’s bandu přibližně co dva měsíce. „Pokoušíme se dělat retroparty v duchu kultovních akcí, které probíhali v letech 1979 – 1981 v londýnském klubu Blitz, kde se v té době rodilo hnutí new romantic,“ vysvětluje kytarista Miloš Zapletal. „Cítíme k této době nostalgii, fascinuje nás. Dřív tuto hudbu lidé milovali a dnes to působí nepředstavitelně.“

Kapela Sheba’s band působí na hudební scéně od roku 2004. Původní zkušebnu v Háji ve Slezsku vyměnila za proslulou opavskou zkušebnu, v které začínala například dnes už legendární skupina Luza. Hraje kytarový rock s prvky new wave a hudby 80. let, který obohacuje ženský vokál. Sheba’s band vystupuje aktuálně ve složení Filip Šebesta – kytara, Miloš Zapletal – kytara, Pavla Sýkorová – zpěv, Pavel Rytíř – baskytara a Libor Tománek – bicí.

Členové kapely v současné době studují na vysokých školách v Olomouci, Brně a Praze, a tak jsou pro ně nejplodnějším tvůrčím obdobím letní prázdniny. Během těch loňských vznikl také základ na novou desku, kterou natočili v nahrávacím studiu v Kobeřicích. „Jmenuje se Poslední den léta a obsahuje jedenáct skladeb, které se všechny nesou v podobném duchu. Energické a drze rocknrollové pasáže jsou střídány zádumčivějšími a poetické texty dotvářejí zvláštní atmosféru babího léta někdy v roce 1982,“ přibližuje Miloš Zapletal.

Autorem obalu desky je výtvarník Ivan Václavek a Sheba’s band se chystá natočit k některým písním také videoklip.