Svou první profesionální sezonu zahájilo v roce 1805, a zahajuje tak již 213. sezonu.

V současné době má Slezské divadlo Opava dva soubory – činoherní a operní s vlastním divadelním orchestrem a operním sborem. K opernímu souboru patří také soubor baletu, jenž uvádí i samostatná baletní představení.

Zdroj: zadavatel inzerce
Interiér Slezského divadla Opava

Slezské divadlo Opava nabízí představení pro všechny generace a jeho repertoár je velmi rozmanitý. V nabídce naleznete pohádky pro nejmenší, výpravné muzikály, klasické komedie, dramata, nejslavnější opery i balety. Oblíbená jsou také komorní divadla za oponou, která umožní opravdu intenzivní zážitek jak pro diváky, tak herce.

Kromě domovské scény Slezské divadlo Opava hraje i na zájezdech. Účastní se přehlídek a festivalů (Festival hudebního divadla OPERA, Janáčkovy Hukvaldy, Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, Město plné tónů 2016 v Jablonci nad Nisou, Janáček a Luhačovice či Festival divadel Moravy a Slezska) – čímž prokazuje vysokou profesionální úroveň.

Zdroj: zadavatal inzerce
Příhody lišky Bystroušky

Letos nás tradice dostihla zvlášť výjimečně: v tomto roce připomínáme významné výročí 100 let od vzniku samostatného státu — Československa. Tento krok dějin bychom rádi připomněli několika inscenacemi: především Prodanou nevěstou, která zazněla v řeči české v našem divadle v té době poprvé a zahájila tak mimořádnou dobu spolužití obou národních kultur ve 20. a 30. letech minulého století.

V činohře připravujeme zcela původní hru, na které s námi spolupracuje Tomáš Vůjtek — dvojnásobný laureát dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka a dramaturg ostravské Komorní scény Aréna, divadla, které je čtyřnásobným nositelem ceny Divadlo roku. Hra se jmenuje 290 km – což jak možná nevíte, je vzdálenost mezi Opavou a Vídní - a bude o tom přelomovém roce 1918 právě tady v našem městě.

Zdroj: zadavatel inzerce
Jak je důležité míti Filipa            Juno a Avos                           Kytice

 

Zdroj: zadavatel inzerce