O den později je na programu Vánoční matiné s ředitelem divadla a sérii vánočních akcí uzavře koncert opavských hvězd v pondělí 22. prosince. Něžně laděná pohádka o křehké Princezně Pampelišce začne v sobotu v deset hodin.

Malým i velkým divákům ji přiveze soubor divadla v Šumperku. Hlavním aktérem Vánočního matiné, které se uskuteční v neděli 21. prosince od 10 hodin ve foyer, bude ředitel divadla Jindřich Pasker se svými hosty. Klavírní doprovod zajistí Libuše Vondráčková a programem slovně provede Evžen Trupar.

Ve Vánočním koncertu opavských hvězd, který zazní 22. prosince od 19 hodin, vystoupí opavští operní sólisté operního souboru a baletu. Program, který si pro své posluchače připravili, slibuje příjemný vstup do vánočních svátků. Režijně koncert připravila Jana Andělová Pletichová a na dirigentském stupínku se objeví Damiano Binetti.

Program bude složen ze dvou částí. V první části, kterou vytvoří operetní blok, budou k vidění a slyšení ukázky z tvorby Emmericha Kálmána, Franze von Supé a Johanna Strausse ml. Druhý operní blok vytvoří ukázky z tvorby skladatelů Giacoma Pucciniho, Gaetanna Donizettiho a Giuseppe Verdiho.

Závěr programu by měl všechny přítomné příjemně naladit na vánoční svátky. Zazní hudba Adama Michny z Otradovic: Česká mariánská muzika, Vánoční rosička, Vánoční noc, Vánoční roztomilost a Vánoční vinšovaná pošta.

(ans, jih)