Line up je přeplněný hvězdami tuzemské hudební scény, včetně hostí ze Slovenska, chybět ale nebudou ani vycházející hvězdy a reprezentanti České republiky na evropských televizních hudebních soutěžích. Festival se uskuteční od 27. do 29. července na břehu Hlučínského jezera.

Zlatý hřeb – artisté Cirku La Putyka

Novinkou v programu Štěrkovny Open Music letos bude vystoupení divadelního souboru Cirk La Putyka. Ansámbl takového formátu se na hlavní scéně Štěrkovny Open Music objeví úplně poprvé.

Světově známé uskupení přiveze v outdorové premiéře inscenaci Boom vol. 2. „Vystoupení Cirku La Putyky bylo pro nás velkou výzvou. Hlavně po technické stránce. S ohledem na artistické výkony umělců létajících vzduchem jsme například poprvé museli řešit nosnost střechy pódia," řekl za pořadatele festivalu David Moravec.

Technické otazníky se podle něj podařilo vyřešit a Cirk La Putyka se tak stane jedním z vrcholů sobotního programu hlučínského festivalu.

Věhlasný artistický soubor přiveze představení Boom vol. 2, což je inscenace plná strhující akrobacie, která měla premiéru loni v září na domovské scéně souboru Jatka78 v Praze.

„Její uvedení v Hlučíně bude jedno z prvních mimo hlavní město a pod širým nebem. Celkem 16 účinkujících předvede nejrůznější novocirkusové disciplíny - cyrwheel, šály, kruhy, čínskou tyč, žonglování, párovou akrobacii, ale i klauniádu, break dance, street dance a současný tanec. To vše za doprovodu živé hudby,“ prozradil David Moravec.

Tématem projektu Boom vol. 2, který spojuje mladé české herce, tanečníky a akrobaty se studenty Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění, je svoboda.

Nejen rock a pop, ale také jazz či cimbálovka

Celkem letos Štěrkovna Open Music nabídne okolo pěti desítek koncertů. Vystoupí také Marpo a Troublegang, Pokáč s kapelou, Anna K., Krucipüsk, Dominika Hašková s kapelou We Are Domi, Sofian Medjmedj, Václav Neckář s kapelou, Tomáš Matonoha, Portless, slovenská hvězda Adam Ďurica a řada dalších. Pořadatelé připravili také scénu s vystoupením jazzových kapel či cimbálovek.

Podle dalšího z pořadatelů, Matěje Ostárka, je zájem o vstupenky velký a překonává dokonce rekordní rok 2019. „Kapacita třídenních vstupenek je nyní téměř vyprodaná. Zbývají už jen vstupenky ze čtvrté vlny a pak na jednotlivé dny," řekl Ostárek.

Na festival vlakem i autobusem

Ti, kdo plánují u štěrkovny strávit celé tři dny nebo více, mohou pro dopravu na místo využít speciální vlak, mimořádné autobusové spoje směrem na obce Hlučínska a do Ostravy i úschovnu kol. Pořadatelé festivalu Štěrkovna Open Music myslí také na co nejpohodlnější a nejvíce ekologický způsob přepravy návštěvníků na festival a pak i v nočních hodinách z něj domů.

Letos poprvé bude na Štěrkovně Open Music festivalová O2 zóna. Nabídne dobití mobilního telefonu či bezplatné zapůjčení powerbanky, pomůže s nastavením telefonu a umožní dočerpat síly v O2 TV obýváčku nebo v O2 chill-out zóně.