Na výstavě studenti spolu s pedagogy oboru Tvorba hraček a dekorativních předmětů ukazují, jak se dají udělat nápaditě a vtipně nejrůznější hračky a doplňky. Návštěvník může proniknout do tajů výroby loutek nebo dřevěných hraček. Vystaveny jsou jak nákresy, tak hotové výrobky. Celkem vystavující prezentují kolem dvaceti výrobků. Látkové a dřevěné loutky, hračky, důmyslné papírové skládanky a doplňky do dětských pokojíčků.

Výstava tedy představuje celkový průřez prací studentů, kteří musí znát historii hraček, technologii, kresbu 3 D technologii, fotografii a další techniky potřebné k zvládnutí výroby. Práce si studenti navrhují sami. Výstava také upozorňuje na jiné práce, kterým se věnují mladí umělci již po dobu studia. S jejich tvořivostí a nápaditostí se můžeme setkat i ve veřejných prostorách Opavy. Výtvarně vyřešili čtyři pokoje na dětské chirurgii Slezské nemocnice, zkrášlili a oživili chodbu na Základní škole v Dostojevského ulici a vyzdobili vnitřní prostory Mateřské školy v Ostravě-Porubě.

V letošním roce také pomalovali čekárnu dětské chirurgie v Opavě komiksy, takže malí pacienti mají rozptýlení. Absolventi oboru Tvorba hraček a dekorativních předmětů mají velmi dobré uplatnění a téměř všichni dále pokračují ve studiu na vysokých uměleckých školách.

Netradiční výstavu s názvem Hrrrračka můžeme zhlédnout po celý duben v knihkupectví Librex.