Představení začne v neděli 22. května v devět hodin večer. Skvělé Těšínské divadlo opět přijede potěšit své příznivce do prostředí nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí. Po Těšínském nebi a Romeovi a Julii se letos můžeme těšit na českou klasiku - muzikál Jedna noc na Karlštejně.

Už třetí sezonu je na repertoáru Těšínského divadla muzikál renomované autorské dvojice Markov – Barták. Oba autoři, inspirovaní hrou Jaroslava Vrchlického, vytvořili svébytné dílo, jehož první provedení (s trochou nadsázky by se dalo napsat „světová premiéra“) se konalo na prknech Těšínského divadla. Petr Markov je zkušený scenárista, jenž je například autorem scénáře filmu Jak utopit doktora Mráčka, Slunce, seno a jahody a dalších.

Zdeněk Barták je skladatel, kterému se v současné terminologii říká hitmaker a jeho písně jen tak z hlavy nevymizí. Díky jim, ale také díky nasazení uměleckého souboru se Jedna noc na Karlštejně stala dalším představením Těšínského divadla, které překračuje hranice našeho regionu.

Soutěžte s Deníkem o lístky

Opavský a hlučínský deník pro čtenáře připravil soutěž o vstupenky na představení Jedna noc na Karlštejně. Odpovědi zasílejte ve tvaru SOUTEZ_NEDELE_ODPOVED (A nebo B nebo C)_JMENO_TELEFONNICISLO na číslo 737 571 583.

Své odpovědi zasílejte do čtvrtka 19. června do 14 hodin.

Soutěžní otázka: Těšínské divadlo je z: a) Ostravy, b) Opavy, c) Českého Těšína.

(ans)