Nejznámější etapou jeho kariéry je však nejspíše éra působení u kapely Organic Quartet, s níž vyhrál mj. soutěž na Phillips international jazz festivalu v roce 2005 a o rok později také cenu Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii Jazz a Blues za rok 2006.

Aktuálně se ale nyní věnuje vlastnímu projektu s názvem Tomáš Hobzek Quartet a právě koncert tohoto uskupení budeme moci zhlédnout dnes v Opavě. Akce se koná od dvaceti hodin v místním Art klubu.

Tomáš Hobzek Quartet je ambiciózní, tvůrčí kapela zmiňovaného bubeníka. Její počátky lze hledat v dubnu roku 2008, kdy odehrála svůj první koncert v pražském jazz klubu U Staré paní a kde mimo kytaristy Davida Dorůžky hostoval také newyorský pianista Dan Tepfer, se kterým se Tomáš seznámil při svém pobytu v New Yorku.

Během relativně krátkého časového údobí se těleso ustálilo ve složení, ve kterém vedle Tomáše hraje na saxofon Marcel Bárta (známý především z Vertigo Quintet), pianista Vítek Křišťan (student jazzového oddělení univerzity v polských Katovicích, člen kapely Inner Spaces a quintetu Jana Přibyla), a kontrabasista Tomáš Liška (působící např. v triu Davida Dorůžky, v triu Matěje Benka, v kapele Druhá tráva a dalších).

Hudbu quartetu je možné charakterizovat jako svěží, moderní jazz, respektující své vzory z historie, jakými jsou např. Miles Davis, nebo Wayne Shorter, a zároveň velmi otevřený a komunikativní, nebránící se směrům současného hudby.

Debutové CD nazvané Stick It Out vyšlo u Animal Music a obdrželo několik veskrze pozitivních recenzí. Nejlépe je však samozřejmě posoudit kvality hudebního projevu i repertoáru kapely osobně a tu nejlepší možnost k tomu máte už dnes v opavském Art klubu, kde koncert Tomáš Hobzek Quartet startuje ve dvacet hodin.