Ve Sněmovním sále minoritského kláštera vystoupí od 19 hodin.

Na přítomné čekají Samsonovy skladby, Zenklovy instrumentálky, keltské a středověké skladby. Zároveň bude pokřtěno jejich společné album Troubadour Tour. V pestrém a vyváženém pořadu se oba interpreti doplňují a také inspirují.

Jaroslav Samson Lenk je český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař, písničkář. Když se po vojně na nábor dostal na Kladno, založil tam folkovou skupinu Máci. Do trampské skupiny Hop Trop se dostal po seznámení s jiným jejím členem Ladislavem Huberťákem Kučerou (údajně díky rozbité kytaře, kterou si u Huberťáka nechával opravit).

Autor písní jako je např. Laciný víno, spoluautor písně Amazonka. Od roku 1993 vystupuje se svou skupinou Samson a jeho parta. V triu s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem nahráli tři alba. Do jeho tvorby patří mimo jiné i písně k večerníčkům (Madla a Ťap, Vydrýsek, Méďové, Ježek Aladin atd.).

Radim Zenkl hraje na mandolínu, flétny i didgeridoo a také zpívá. Narodil se v Opavě. V 80. letech působil v ostravských skupinách Athabasca a Rozkol. V roce 1985 založil newgrassovou skupinu Tyrkys, se kterou o tři roky později zvítězil ve finále Porty. Od léta roku 1989 působí v USA.

K jeho dalším úspěchům patří vítězství v prestižní celoamerické mandolínové soutěži. Celkem natočil pět sólových alb, jako studiový hráč spolupracoval na dalších více než šedesáti cédéčkách. Radim Zenkl navíc vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva současně.

Během návštěvy Irska v roce 1999 začal hrát také na tradiční irské flétny. Na české hudební scéně vystoupil se skupinami Druhá tráva, Buty, Čechomor, Hradišťan či s Vlastou Redlem nebo Waldemarem Matuškou. Před čtyřmi lety si z Opavy odnes cenu Petra Bezruče.