Zároveň uspořádal DDM v Kulturním domě v Darkovicích turnaj ve stolním tenise. Obou akcí se zúčastnily dvě desítky dětí. Šachový turnaj přilákal devatenáct děti z Hlučína, Bohuslavic, Petřkovic a Dolního Benešova, které byly rozděleny podle věku do dvou kategorií.

Hrálo se systémem každý s každým. Nakonec v kategorii mladší žáci získal 1. místo Marek Janoš, 2. místo Václav Mička a 3. místo Pavel Gemza. V kategorii starší žáci se umístili: na 1. místě Tadeáš Kriebel, na 2. místě Lukáš Chrostek, na 3. místě Ondřej Chlapek.

Na turnaj do Darkovic přijelo pětadvacet dětí. Soutěžilo se v kategoriích mladší žáci do dvanácti let a starší žáci od třinácti let. Účastníci přijeli z Hlučínska i okolí Opavy. Soutěžilo se o putovní pohár DDM. V mladší kategorii se za sebou umístili Dominik Novák (9 let), Michal Moravec (10 let) a Dominik Kovář (10 let).

V kategorii starší žáci se umístil na 1. místě Petr Juráň (17 let), na 2. místě Michal Mikulášek (13 let), na 3. místě Pavel Radek (17 let). Zvláštní ocenění získala nejmladší účastnice turnaje Barbora Greiplová (8 let).

(ans)