Příběh podkreslí hudba světoznámého švédského kytaristyYngwia Malmsteena.

Děj zavede diváky do německého města Wűrzburg v roce 1628, kdy vrcholil nechvalně známý církevní hon na čarodějnice. V úvodu jsou ženy mučením nuceny přiznat se k čarodějnictví a bohatá dáma končí na hranici. Její majetek získává inkvizitor.

Dívka Mathilda se v kostele vyznává knězi Frederickovi ze své lásky k němu, a také on je do ní zamilovaný. Tímto citem však ohrožuje svou oddanost celibátu. Otec Mathildě vybral bohatého ženicha a dívka se bojí neposlechnout. Na zásnubní hostině se ženich o lásce mladých lidí dozví a svatební smlouvu roztrhá.

Rozlícený otec se dcery zřekne a ta odchází k Frederickovi. Jeho starší sestra Gertruda však vidí v bratrovi budoucího papeže a rozhodne se jednat. Od kořenářky získá nebezpečnou rostlinu a v tom udeří do městské věže blesk. Po bouři přicházejí na náměstí slepci schopní odhalit čarodějnici.

Gertruda jednomu zaplatí, aby označil Mathildu, kterou se pak snaží přesvědčit, aby Fredericka opustila. Když neuspěje, dá bratrovi vypít nápoj z kořenářčiny rostliny a ten klesne k zemi. Mathilda nachází azyl u kořenářky a v noci má divoký sen. Ráno se vrací k Frederickovvi a Gertruda ji předá inkvizici, která ji úskokem pomocí jehly obviní z čarodějnictví.

Kořenářka mezitím Fredericka uzdraví, ale na záchranu Mathildy před hranicí je už pozdě.

V režii a choreografii Martina Tomsy, který je i autorem libreta, ztvární ústřední dvojici Nikola Němcová s Tomášem Hošem. Gertrudou bude Adéla Kvochová nebo Monika Globa a odmítnutým ženichem Martin Tomsa. Kořenářku zatančí Petra Španělová, katem se stane Valerij Globa a vrchním inkvizitorem bude Vlastimil Smolík.

V dalších postavách diváci uvidí Zuzanu Voglovou, Zdeňka Kapla, Tibora Müllera, Danu Mackovou a další členy baletu Slezského divadla Opava i hosty. Scénu navrhl Martin Víšek a kostýmy Eliška Zapletalová.