Pracovali pod vedením akademického sochaře Michala Moravce a on sám se do Hradce nad Moravicí dnes vrací, aby se zúčastnil vernisáže jeho vlastní výstavy v prostorách tamější galerie. Zahájení je naplánováno na sedmnáctou hodinu.

Akademický sochař Michal Moravec se narodil 22. února 1951 v Rýmařově. Nejdříve studoval na Střední průmyslové škole sochařské Hořice, obor kamenosochařství, poté na Akademii výtvarných umění v Praze, obor sochařství.

Studium ukončil státní zkouškou v ateliéru monumentálního a figurálního sochařství Jiřího Bradáčka. Od roku 1976 působí jako profesor na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích, kde vyučuje odborné předměty jako modelování, figurální kreslení, technologii a práci v materiálech.

Mimo pedagogické působení se věnuje své vlastní výtvarné tvorbě. Žije a pracuje v Lukavci u Hořic. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie Praha, Státní galerie výtvarného umění Náchod, Městské galerie Polička, Galerie města Berlín - Neukölln, soukromé sbírky v České republice a v Berlíně, Vídni, Soulu, Würzburgu a New Yorku.

Realizoval řadu samostatných i společných výstav u nás i v zahraničí. Je autorem více než padesáti významných realizací ve veřejném prostoru. Za všechny jmenujme například bronzový pomník Laurin a Klement v Mladé Boleslavi, pískovcové sousoší Bylo nás pět - pomník Karlu Poláčkovi v Rychnově nad Kněžnou nebo plastiku Svět před Kongresovým centrem v Praze.

Výstava v Městské galerii Hradec nad Moravicí potrvá do 29. srpna.