V sobotu 5. března se nejprve uskuteční v Loděnici tradiční masopust s voděním medvěda po vsi. Start akce je naplánovaný na 9 hodin dopoledne, kdy se masky sejdou před začátkem u hasičské zbrojnice a posléze se vydají na průvod obcí.

Jak je při programu v obci zvykem, ten, kdo vyjde ze svého domu pozdravit masopustníky, bude odměněn tancem s medvědem, koněm, čarodějnicí, strážníkem a ostatními maskami. Od 14 hodin pak vypukne veselice u hasičské zbrojnice, kde se bude konat rej masek a k jídlu bude nachystán ovar, podhrdlí, vařené maso a langoše.

K pití bude pochopitelně připraven svařák a kořalka pro zahřátí dospělých a čaj pro děti.

Tou druhou, a tak trochu související akcí, poté bude o týden později, v sobotu 12. března, od 20 hodin oblíbené pochování basy v chovatelském středisku, symbolizující konec masopustu. Rovněž na tuto „smutnou“ událost jsou samozřejmě všichni pozůstalí občané srdečně zváni.

Celým večerem bude návštěvníky provázet skupina Bledule. Ve 23 hodin proběhne smuteční obřad, při kterém bude pohřbena inkriminovaná a milovaná basa. Po půlnoci se uskuteční tombola a pozůstalí se budou bavit až do rána.