Děti, máte rády pohádky? Přijďte pomoct holčičce Kačence najít jejího bratříčka, který se jí ztratil v pohádkovém světě – Sněhová královna ho jen tak zpátky nepustí a pohádkám hrozí zkáza!

Znáte třeba Zlatovlásku, Perníkovou chaloupku, Otesánka, Červenou Karkulku, Sněhurku nebo Popelku? Pak hledáme právě vás! Zachraňte spolu s Kačenkou pohádky, zachraňte svět fantazie!

Opavské Slezské divadlo bude v krátké době hostit další premiéru. A to nejen opavskou, ale rovnou českou! V neděli 24. ledna ve 14 hodin zvedne svou oponu pro nejnovější projekt dramaturgyně a šéfky činohry Slezského divadla Opava Blanky Fišerové.

Ta se pod výzvu Zachraňte pohádky podepsala hned několikrát – jako od kolonky výběr kostýmů, výběr hudby po scenáristku, dramaturgii a režii. „Vše bylo napsáno přímo pro soubor Slezského divadla Opava.

Hlavní hrdinka Kačenka má svého staršího bratříčka Honzíka, kterého Pán temnoty, jenž ničí pohádkové knížky a chce, aby dětský svět ovládla televize, odvedl do pohádkového světa. Sněhová královna jej drží ve svém království,“ naznačila autorka, o čem pořad je.

My sice prozradíme i pokračování, ale jen tak, abychom dětem nepokazily jejich těšení. Kačenka se společně se dvěma klauny vydá do kouzelné Velké knihy pohádek, aby jej zachránila. Putuje z pohádky do pohádky a musí s pomocí dětí v hledišti uhodnout, jak fragmenty pohádek pokračují dál.

Jinak Honzík zůstane ve sněhovém království už navždycky.

Jako v každé pohádce vše dobře dopadne a pohádkové knížky jsou zachráněny, stejně jako pohádkové příběhy – pro všechny děti na světě. Kdo chce vědět podrobnosti, musí být v neděli v hledišti.

„Inscenace je zaměřena také na aktivitu malých diváků, kteří mohou klaunům a Kačence pomáhat a radit, jak daná pohádka pokračuje dál a co by Kačenka měla udělat pro záchranu Honzíka,“ popsala cíl představení Blanka Fišerová.